ELAZIĞ ŞEHİR HASTANESİ


Elazığ Şehir Hastanesi Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile Elazığ ilinin Merkez ilçesinde yaklaşık 347.500 m2 alan üzerinde gerçekleştirilmekte olup, Elazığ ve çevre illere hizmet verecektir.

Proje, toplam 1.038 yatak kapasiteli 2 hastane ve bir kliniği kapsayan bir Şehir Hastanesi projesidir. Bu hastaneler, 888 yatak kapasiteli Ana Hastane, 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri (YGAP) Hastanesi, 50 yatak kapasiteli Tutuklu Adli Psikiyatri Hastanesi ve 60 üniteli Ağız ve Diş Kliniği’dir. Ana hastanede 524 yatak kapasiteli Genel Hastane, 300 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 60 yatak kapasiteli Psikiyatri Hastanesi yer alacaktır. Ana hastane, ortak bir çekirdek yapı etrafına kurulmuş olan 3 adet bloktan oluşmakta olup, tüm hastanelerde aşağıdaki üniteler yer alacaktır:

• Yataklı Servisler

• Poliklinikler

• Teşhis Tedavi Bölümleri

• Destek Hizmetleri

• Teknik Alanlar

Elazığ Şehir Hastanesi dünyanın en ileri teknolojisine sahip deprem izolatörleri sayesinde, yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini, hiç bir aksama olmadan, yerine getirmeye devam edecektir.

www.pppelazighastanesi.com

Proje Detayları

SÖZLEŞME TÜRÜ

Kamu Özel İşbirliği

SEKTÖR

Genel İnşaat

KONUM

Elazığ, Türkiye

YATAK

1.038

SİSMİK İZOLATÖR

872

ALAN

360.000 m2