Portföy

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile Elazığ ilinin Merkez ilçesinde yaklaşık 347.500 m2 alan üzerinde gerçekleştirilmiş olup, Elazığ ve çevre illere hizmet vermektedir.

Tamamlandı

Konum:

Elazığ / TürkiyeSÖZLEŞME TÜRÜ:

Kamu Özel İşbirliği


SEKTÖR:

Genel İnşaat


SİSMİK İZOLATÖR:

872


YATAK:

1.038


Alan:

360.000 m2


Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile Elazığ ilinin Merkez ilçesinde yaklaşık 360.000 m2 alan üzerinde gerçekleştirilmiş olup, Elazığ ve çevre illere hizmet vermektedir.

Proje, toplam 1.038 yatak kapasiteli 2 hastane ve bir kliniği kapsayan bir Şehir Hastanesi projesidir. Bu hastaneler, 888 yatak kapasiteli Ana Hastane, 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri (YGAP) Hastanesi, 50 yatak kapasiteli Tutuklu Adli Psikiyatri Hastanesi ve 60 üniteli Ağız ve Diş Kliniği’dir. Ana hastanede 524 yatak kapasiteli Genel Hastane, 300 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 60 yatak kapasiteli Psikiyatri Hastanesi yer almaktadır. Ana hastane, ortak bir çekirdek yapı etrafına kurulmuş olan 3 adet bloktan oluşmakta olup, tüm hastanelerde aşağıdaki üniteler yer almaktadır:

• Yataklı Servisler

• Poliklinikler

• Teşhis Tedavi Bölümleri

• Destek Hizmetleri

• Teknik Alanlar

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi dünyanın en ileri teknolojisine sahip deprem izolatörleri sayesinde, yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini, hiç bir aksama olmadan, yerine getirmeye devam ettirebilecektir.

www.pppelazighastanesi.com


DİĞER PROJELER