Portföy

GAZİANTEP ŞEHİR HASTANESİ

Tamamlandı

Konum:

Gaziantep / TürkiyeSÖZLEŞME TÜRÜ:

Kamu Özel İşbirliği


SEKTÖR:

Genel İnşaat


YATAK:

1.875


Alan:

638.000 m²


Gaziantep Şehir Hastanesi Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile gerçekleştirilmiş olup, tesis 1875 yatak kapasitesi ile şehrin yanı sıra tüm bölgeye hizmet vermektedir. Proje, Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesinde, toplam 330.009 m² arsa alanı üzerine kurulmuştur.

Gaziantep Şehir Hastanesi; Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Merkezi ve Ana Hastane içerisinde bulunan KVC ve Onkoloji Hastanesi, Genel Hastane, Genel ve Psikiyatri Hastanesi, Kadın ve Çocuk Hastanesi bölümlerinden oluşmaktadır.

• Ana Hastane: 1625 yatak

• Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi: 150 yatak

• Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri: 100 yatak

Projede 60 yatak kapasiteli Yenidoğan Bakım Ünitesi, 4 yatak kapasiteli Yanık Yoğun Bakım Ünitesi ile birlikte 265 yatak kapasiteli Yoğun Bakım Ünitesi ve ayrıca Yanık Yoğun Bakım Ünitesinde 16 adet de hasta yatak odası hizmet vermektedir.

Tesis kapsamında 20 Yatak kapasiteli Kemik İliği Ünitesi, 30 adet koltuklu Hemodiyaliz Ünitesi ve 40 adet koltuklu Kemoterapi Ünitesi de hizmet vermektedir.

Projenin çevreye duyarlı mühendislik yaklaşımı ve enerji tasarrufu çözümleri ile dünyanın en prestijli yeşil bina sertifikalarından biri olan LEED Gold Sertifika alması planlanmaktadır.


DİĞER PROJELER