Portföy

Adana Şehir Hastanesi

Adana Şehir Hastanesi Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile gerçekleştirilmiş olup Adana ve çevre illere hizmet vermektedir.

Tamamlandı

Konum:

Adana / TürkiyeSÖZLEŞME TÜRÜ:

Kamu Özel İşbirliği


SEKTÖR:

Genel İnşaat


SİSMİK İZOLATÖR:

1.512


YATAK:

1.550


Alan:

553.000 m2


Adana Şehir Hastanesi Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile gerçekleştirilmiş olup Adana ve çevre illere hizmet vermektedir. Proje, Türkiye’nin güneyinde Adana ilinin Yüreğir ilçesinde, toplam 318.500 m2 alan üzerine kurulmuştur.

Adana Şehir Hastanesi, 1.300 yatak kapasiteli Ana Hastane, 150 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesinden oluşmaktadır. Ana hastane, ortak bir çekirdek yapı etrafına kurulmuş olan 4 adet bloktan oluşmaktadır ve içerisinde şu hastaneler bulunmaktadır:

  • 184 yatak kapasiteli Onkoloji Hastanesi
  • 187 yatak kapasiteli Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Hastanesi
  • 347 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi
  • 582 yatak kapasiteli Genel hastane
  • 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri hastanesi
  • 150 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesi

Toplamda 1.550 yatak kapasitesi ve 553.000 m2 kapalı inşaat alanı ile Adana Şehir Hastanesi ana hastane binasına yerleştirilmiş 1.512 sismik izolatör bulunmaktadır.

Adana Şehir Hastanesi, dünyanın en ileri teknolojisine sahip deprem izolatörleri sayesinde, yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini, hiç bir aksama olmadan, yerine getirmeye devam ettirebilmektedir.

www.pppadanahastanesi.com

 


DİĞER PROJELER