Portföy

BAŞAKŞEHİR ÇAM ve SAKURA ŞEHİR HASTANESİ

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile yapılan Türkiye’nin en büyük 3. sağlık yatırım projesi olup, İstanbul ve çevre illere hizmet vermektedir.

Tamamlandı

Konum:

İstanbul / TürkiyeSÖZLEŞME TÜRÜ:

Kamu Özel İşbirliği


SEKTÖR:

Genel İnşaat


SİSMİK İZOLATÖR:

2.040


YATAK:

2.682


Alan:

1.000.000 m2


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeliyle yürütülen Türkiye’nin 3. büyük sağlık yatırım projesi olup, İstanbul ve çevre illere hizmet vermektedir. Proje, Türkiye’nin kuzeybatısındaki İstanbul ilinin Başakşehir ilçesinde toplam 790.000 m2 alan üzerine kuruldu.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve TEM bağlantı yollarının yanı sıra metro istasyonu planlaması da İstanbul’daki halkımızın en uygun sağlık hizmetlerine en hızlı ve konforlu şekilde ulaşmasını sağlayacak.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, 2.354 yatak kapasiteli Ana Hastane, 200 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 128 yatak kapasiteli Psikiyatri Hastanesi’nden oluşmaktadır. Ana hastane ortak bir çekirdek yapı etrafında inşa edilmiş 6 bloktan oluşmakta olup aşağıdaki hastaneleri içermektedir:

  • 469 yatak kapasiteli Genel Hastane
  • 327 yatak kapasiteli Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi
  • 311 yatak kapasiteli Ortopedi ve Nöroloji Hastanesi
  • 521 yatak kapasiteli Çocuk Hastanesi
  • 359 yatak kapasiteli Kadın Hastanesi
  • 367 yatak kapasiteli Onkoloji Hastanesi
  • 128 yatak kapasiteli Psikiyatri Hastanesi
  • 200 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi

2.682 yatak kapasitesi ve 1.000.000 m2 kapalı inşaat alanına sahip Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, ana hastaneye yerleştirilecek 2.040 sismik izolatörle “Dünyanın En Büyük Sismik İzolatörlü Binası” unvanına sahip olmuştur.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, dünyanın en gelişmiş deprem izolatörleri sayesinde olabilecek en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini aksamadan sürdürmeye devam edecek.


DİĞER PROJELER