Portföy

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile yapılan Türkiye’nin en büyük 3. sağlık yatırım projesi olup, İstanbul ve çevre illere hizmet verecektir.

Tamamlandı

Konum:

İstanbul / TürkiyeSÖZLEŞME TÜRÜ:

Kamu Özel İşbirliği


SEKTÖR:

Genel İnşaat


SİSMİK İZOLATÖR:

2.040


YATAK:

2.682


Alan:

1.000.000 m2


Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile yapılan Türkiye’nin en büyük 3. sağlık yatırım projesi olup, İstanbul ve çevre illere hizmet verecektir. Proje, Türkiye’nin kuzey batısında İstanbul ilinin Başakşehir ilçesinde, toplam 790.000 m2 alan üzerine kurulmuştur.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve TEM bağlantı yollarına ilaveten metro istasyonu planlaması ile İstanbul’daki halkımızın en uygun sağlık hizmetlerine, en hızlı ve en rahat bir şekilde ulaşabilmesi sağlanacaktır.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, 2.354 yatak kapasiteli Ana Hastane, 200 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 128 yatak kapasiteli Psikiyatri Hastanesi’nden oluşmaktadır. Ana hastane, ortak bir çekirdek yapı etrafına kurulmuş olan 6 adet bloktan oluşmaktadır ve içerisinde şu hastaneler bulunmaktadır:

  • 469 yatak kapasiteli Genel Hastane
  • 327 yatak kapasiteli Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi
  • 311 yatak kapasiteli Ortopedi ve Nöroloji Hastanesi
  • 521 yatak kapasiteli Çocuk Hastanesi
  • 359 yatak kapasiteli Kadın Hastanesi
  • 367 yatak kapasiteli Onkoloji Hastanesi
  • 128 yatak kapasiteli Psikiyatri Hastanesi
  • 200 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi

2.682 yatak kapasitesi ve 1.000.000 m2 kapalı inşaat alanı ile Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, ana hastane binasına yerleştirilecek olan 2.040 sismik izolatörle, “Dünyanın En Büyük Sismik İzolatörlü Binası” unvanına sahip olacaktır.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, dünyanın en ileri teknolojisine sahip deprem izolatörleri sayesinde, yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini, hiç bir aksama olmadan, yerine getirmeye devam edecektir.

www.pppikitellihastanesi.com


DİĞER PROJELER